„Jaunoji Europos karta užaugo be dvasinių tėvų“

2015-06-17
nenurodytas
"Jaunoji Europos karta užaugo be dvasinių tėvų"

Evi Rodemann pasakoja apie kongresą Mission-Net, kuris vyks šių metų gruodį. "Vis daugiau europiečių supranta, kad Europa vėl tapo misijos lauku."

Nuotraukoje: dalyviai iš skirtingų šalių paskutinio Mission-Net kongreso metu.

Misija vyksta ten, kur esi. Atrodo, kad paskutiniais metais vis daugiau jaunų europiečių pradeda suprasti šią idėją. Vienas iš judėjimų, judančių šia linkme, yra Mission-Net.

Šis Europos tinklas "drąsina ir mobilizuoja jaunąją kartą visoje Europoje gyventi misionieriškai". Jų didžiausias renginys ir vėl vyks šiais metais gruodį. Ofenburge (Vokietijoje) tikimasi sulaukti 3000 krikščionių iš įvairiausių vietų, kad jie "pajustų Dievo Karalystės skonį ir meilę Europai ir pasauliui."

"Mes keliame kartelę Europai ir už jos ribų drąsindami jaunus europiečius nešti pokyčius ten, kur Dievas juos veda, – dalinosi Evi Rodemann, Kongreso direktorė. – Tai galėtų būti Biblijos vertimas Afrikoje, bažnyčios steigimas Portugalijoje arba tapimas politiku. Ką bedarytume, darykime pagal Dievo valią ir turėdami vietinę ir globalią viziją."


Evi Rodemann, Mission-Net direktorė

Šiuo metu požiūris į misiją šiame kontinente keičiasi. "Vis daugiau europiečių pradeda suprasti, kad Europa vėl tapo misijos lauku", – sako Rodemann.

"Mes nežiūrėsime su pašaipa į žmones, kurie kviečiami į misijas Europos ribose, bet drąsiname kiekvieną išstovėti ir gyventi dėl Kristaus nepaisant kainos."

Evi duoda pavyzdį iš savo gyvenimo: "Aš jau 11 metų dirbu aliuminio kompanijoje, tokiu būdu įrodydama, kad įmanoma būti krikščioniu savo darbo vietoje ir daryti ten teigiamą įtaką."

EUROPA: 3 IŠŠŪKIAI KRIKŠČIONIMS

Su kokiais iššūkiais susiduriame Europoje? Rodemann nurodo keletą jų.
Pirma problema yra tokia, kad "jaunoji karta užauga be dvasinių tėvų. Mes turime tai pakeisti, kad nauja karta užaugtų, rastų savo vietą bažnyčios bendruomenėje ir pasiliktų tikėjime visą gyvenimą."
Antras iššūkis yra, kad "bažnyčių atsakymai į krizę Europoje yra labai riboti", krizę, kuri daugelį šalių paveikė "finansiškai, sociologiškai, religiškai ir ekologiškai", – pastebi Evi. Krikščionių bendruomenės "šiandienos visuomenėje turi būti taikdarystės, atstatymo ir sutaikinimo priekyje".
Ir trečia problema, pasak Rodemann, yra ta, kad "bažnyčia, kaip ir Europa, prarado savo tapatybę".

JUDĖJIMAS

Mission-Net prasidėjo 2006-ais metais. Jau įvyko 3 kongresai. Šiuo metu tinkle dalyvauja 53 šalys, tarp kurių "Europos šalys, valstybės "-stanai" ir Izraelis".
Bendradarbiavimas ir ryšiai yra dvi pagrindinės idėjos. "Mes raginame egzistuojančius jaunimo tinklus įgyvendinti tai Europos nacionaliniu ir regioniniu lygmeniu, o kur nėra tokių tinklų, dirbame su vietiniais, kad atsirastų."
Dar yra jaunimo misijos kongresas, kuris vyksta kartą per dvejus metus. Jis vyksta per Naujus metus, kongrese "mes suburiame jaunimą iš Europos, kur jie drąsina vieni kitus, būna mokomi, ruošiami ir mobilizuojami".

"JAUNIMAS BENDRADARBIAUJA SU VYRESNĖS KARTOS EVANGELINIAIS VADOVAIS"

Kaip Dievas naudojo Mission-Net pastaraisiais metais? Rodemann žvelgia į "šimtus gyvenimų, kurie pasikeitė dėl dalyvavimo Mission-Net konferencijose, tiek bendrose, tiek ir vietinėse. Kiekvienas pakeistas gyvenimas savo ruožtu taip pat neš pokyčius".
Tuo pačiu praraja tarp kartų po truputį mažėja. "Jauni žmonės pradėjo bendradarbiauti su vyresniais evangeliniais vadovais. Įvairiose šalyse atsirado pirmi mūsų koordinatorių mentoriai." Tai ypač džiugina, nes vienas iš Mission-Net tikslų yra "įtikinti, kad mokinystė yra procesas, o ne tik programa". Judėjimas taip pat mato galimybes "statyti tiltus tarp tautų, denominacijų ir organizacijų bei padėti vystyti Dievo Karalystės perspektyvą".

DARBAS VYKSTA KAS MĖNESĮ

Naujos iniciatyvos neįvyksta vien tada, kai tūkstančiai žmonių fiziškai susirenka kartu toje pačioje vietoje. Veiksmas vyksta kas mėnesį: "Kaip jaunimo tinklas, kurį kuruoja Europos Evangelikų Aljansas ir Europos Evangelikų Misijų Asociacija, mes siekiame suburti ir įskiepyti tokią viziją: būti krikščioniu, kur bebūtume, ir ištirti, kaip kasdien gyventi krikščionio gyvenimą, nukreiptą į misijas." Rodemann sako, kad vizijos įskiepijimas ir jaunų vadovų mentorystė padės "bendradarbiauti su vietinėmis bažnyčiomis ir remti jas nacionaliniu mastu tiek, kiek galime". Visa tai turi būti padaryta "per santykius ir pasitikėjimą", todėl Evi darbo reikalais dažnai keliauja.

2015-ŲJŲ KONGRESAS

Koks gi bus 2015-ųjų Kongresas? Šiais metais nagrinėsime tokias temas kaip "misijinis gyvenimo būdas ir jo pasekmės. Pagrindiniai kongreso aspektai bus: šeimų grupės, Biblijos studija, Biblijos mokymas, seminarai ir mokymai, šlovinimas per meną ir praktinė patirtis. Ir nepamirškime, kad... penkias dienas gyvensime kartu gana ekstremaliomis sąlygomis – daugelį dalykų galima išmokti šiame kontekste."
Daug žmonių iš skirtingų sričių iš Europos ir iš kitur bus pristatyti pagrindinėje scenoje. Tai žmonės, kurie rodys, kad "įmanoma gyventi šiuolaikinėje visuomenėje ir keisti ją! Paprasti žmonės daro nepaprastus dalykus".

"Biblinė tiesa, socialinio teisingumo ir pasaulio poreikiai bus pritaikyti mūsų gyvenimo stiliui." Į šią viziją įeina "gilinimasis į Dievo žodį, o taip pat, atsižvelgdami į Pasaulio Evangelinio Aljanso tikslą sumažinti Biblijos skurdą iki 2020 metų, mes norime mokyti induktyvaus Biblijos skaitymo metodo rytais."
Dievo žodis gali būti pagrindinis taip pat ir evangelizme, todėl "kiekvieną dalyvį raginsime po kongreso skaityti Bibliją su savo netikinčiu draugu naudojant nuostabų IFES kursą "Jėzaus byla – ištirk įkalčius" ("Uncover")."
Visa tai netrukdys ir kitiems įprastiems dalykams, kurie vyksta tokių konferencijų metu: "Naujos draugystės su kitų tautų žmonėmis, nuostabus šlovinimas ir šventimas."
Pabaigai klausėme Evi, kodėl žmogus turėtų dalyvauti 2015-ųjų metų kongrese.
Štai trys priežastys:
• Patirti unikalų susitikimą, kai jaunimas iš įvairių Europos tautų, kultūrų ir denominacijų kartu seka Dievu ir susivienija savo meilėje Dievui.
• Padaryti dar vieną svarbų žingsnį siekiant pažinti, kokią svajonę Dievas turi tavo gyvenimui.
• Paragauti Dievo Karalystės ir meilės Europai ir pasauliui.


Daugiau apie Mission-Net gali sužinoti apsilankęs jų puslapyje, Facebook ir Twitter profiliuose bei parsisiuntęs visą kongreso programą čia .

evangelicalfocus.com

Iš anglų kalbos vertė Polina Butkienė.
Straipsnio originalą rasite čia.
© Lietuvos krikščionių studentų bendrija | Kontaktai: info@lksb.lt